ANUNȚ IMPORTANT

Având în vedere informațiile eronate mediatizate în spațiul public, referitoare la organizarea excursiilor școlare în an centenar și finanțarea acordată de municipalitate, precizăm faptul că acestea au fost organizate cu sprijinul unităților de învățământ și la cererea numerică a acestora. Concret, Primăria Giurgiu și-a prevăzut costurile necesare anului calendaristic 2018 în funcție de solicitarea numerică a școlilor, respectiv bugetul necesar pentru transport, alimente și cost bilete intrare, urmând ca în anul 2019 să asigure prevederile bugetare pentru numărul de beneficiari transmis de școli la fundamentarea proiectului, programat pentru anul viitor.
Astfel, zvonul conform căruia “elevii nu mai merg în excursie pentru că nu mai are Primăria bani” este nefondat și neadevărat.

Ultima modificare: 02.11.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul STADIUL LUCRĂRILOR REABILITARE TERMICĂ A BLOCURILOR DIN CARTIERUL POLICLINICĂ